Universitatea Cluj, prima înfrângere în Superligă cu Toni Petrea pe bancă! Petrea:” Am cedat total jocul în repriza a doua”

Universitatea Cluj a fost învinsă cu scorul de 3-0 în meciul disputat ieri pe Stadionul Mediaș împotriva lui Rapid București. Giuleștenii au deschis scorul prin vârful Marko Dugandzic pe finalul primei reprize iar ulterior aceștia și-au majorat avantajul în cea de-a doua parte a jocului prin autogolul lui Bogdan Vătăjelu și reușita francezului Jayson Papeau.

Antrenorul clujenilor, Toni Petrea s-a arătat nemulțumit de greșelile comise de elevii săi pe parcursul meciului de la Mediaș.

”Am primit gol după o fază fixă. Am cedat total jocul în repriza a doua. Temători, am avut foarte multe greşeli de pasare inexplicabile. Nu am vrut să le dăm posibilitatea să vină peste noi. A venit autogolul, iar, după aceea, nu am putut face prea multe lucruri. O repriză a două dezamăgitoare.

M-a dezamăgit atitudinea din repriza a doua. Nu am arătat ca o echipă, iar adversarul a profitat. Nu ştiu dacă e nevoie de timp. E important ca fiecare jucător să înţeleagă că nu singur poate câştiga un meci. Trebuie să lucrăm foarte mult aici.” a declarat la flash interviurile din urma partidei, antrenorul Universității Cluj, Toni Petrea.

sursa:primasport.ro