CFR Cluj, remiză importantă împotriva lui Demirspor în primul meci din calificările pentru Conference League

CFR Cluj și Adana Demirspor au încheiat la egalitate primul meci din turul al doilea de calificare în Conference League. Golul clujenilor a fost marcat de atacantul spaniol Jefte Betancor în minutul 6, timp ce oaspeții au marcat prin francezul Benjamin Stambouli în minutul 77 din pasa lui Ndiaye.

Antrenorul clujenilor, Andrea Mandorlini, a fost mulțumit de prestația elevilor săi și s-a arătat încrezător în șansele feroviarilor în returul din Turcia.

” Pot să spun că sunt mulţumit pentru că suntem în cursă şi ne jucăm şansele în returul din Turcia.

Sunt mulţi jucători care au evoluat care vor trebui să se recupereze. Voi schimba mulţi jucători la meciul cu Craiova. Ne-a costat mult pentru că am început cu jucători care nu au avut multe meciuri în picioare. A fost un meci deschis oricărui rezultat.

(n.r. noil transferuri) Sunt jucători decisivi pentru noi. Tachtsidis a venit doar de câteva zile. Durel (n.r. Avounou) nu a mai jucat într-un meci oficial de multe luni, Kresic la fel. Am riscat în această seară, dar au avut energie şi asta e important.” a declarat antrenorul italian în urma partidei de pe Stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca.

Echipele folosite:

• CFR Cluj: Sava – Kresic, Ajeti, Morgan – Manea, Cvek, Tachtsidis, Avounou, Camora – Bîrligea, Jefte Betancor
  • Adana Demirspor: Karacic – Svensson, Manev, Guler, Rodrigues – Stambouli, Akbaba – Yusuf San, Belhanda, Akintola – Ndiaye

sursa: primasport.ro