Ucraina a eliminat Franța pe Cluj Arena și a ajuns în semifinalele Euro U21!

Selecționata U21 a Franței a fost eliminată din sferturile Campionatului European de Fotbal de reprezentativa similară a Ucrainei care s-a impus cu scorul de 3-1 în meciul disputat ieri seară pe Cluj Arena. Echipa din hexagon a deschis scorul prin Cheki în minutul 19 însă ucrainenii au revenit prin golurile lui Sudakov (’32 -penalty și ’44) și Bondarenko (’86).

În semifinale reprezentativa Ucrainei va întâlni Spania pe stadionul Steaua iar cealaltă semifinală va fi disputată de Anglia și Israel la Batumi.

Echipele folosite:

• Franța: Chevalier-Kalulu, Simaken, Lukeba, Nkounkou, Le Fee, Caqueret, Thuram-Barcola, Gouiri, Cheki
  • Ucraina:Trubin-Vivcharenko, Batagov, Talovierov, Sych- Sudakov, Brazhko, Bondarenko- Mudryk, Kryskiv, Kashchuk
  • Antrenori: Sylvain Ripoll (Franța) Ruslan Rotan (Ucraina)
  • Arbitru: Joao Pinheiro

sursa: primasport.ro