”U” Cluj victorie cu CSA Steaua București pe Cluj Arena!

”U” Cluj a reușit să obțină victoria în duelul de Joi seară de pe Cluj Arena împotriva CSA Steaua București cu scorul de 1-0. Golul ”studenților” a fost marcat în minutul 10 de către decarul Florian Haită printr-un șut din afara careului. ”Șepcile roșii” au păstrat avantajul și în a doua repriză securizând o victorie importantă în etapa a 3-a a Play-off-ului Ligii a 2-a. Suporterii au venit în nur mare să încurajeze echipa în tribunele stadionului clujean fiind prezenți aproape 10.000 de fani.

” Am suferit mult și mă așteptam ca cei de la Steaua să sufere din punct de vedere fizic. Dar în a doua repriză mai mulți jucători de-ai noștri au suferit pe teren. Ne-am apărat bine, îmi felicit jucătorii pentru dăruire, determinare. În acest play-off meciurile se câștigă foarte greu, totul ține de mici detalii.

Ne bucurăm pentru publicul numeros care a fost la meci, e pentru prima dată în acest sezon. E important să creadă mai mult în noi pentru că tot timpul au fost momente când lucrurile au luat o turnură negativă. După jocul de la Slobozia în care am câștigat un punct, am spus că acel punct ne-ar putea ajuta să promovăm direct.” a transmis antrenorul gazdelor Erik Lincar.