U Cluj obține victoria contra Concordiei Chiajna cu scorul de 3-1 și rămâne la un punct de locul 2

FC Universitatea Cluj a obținut victoria în meciul de ieri împotriva Concordiei Chiajna din etapa a 5-a a Ligii a doua, gazdele s-au impus cu scorul total de 3-1. Studenții rămân în lupta pentru promovare fiind la numai un punct distanță de locul 2 al campionatului.

Chiajna a deschis scorul prin Voicu în minutul 28 dar studenții au egalat după doar 5 minute prin Denis Ispas iar apoi au trecut la conducerea jocului în minutul 35 prin Roberto Romeo. Scorul final a fost stabilit înainte de pauza prin execuția lui Boiciuc din minutul 48.

Antrenorul gazdelor a răspuns criticilor fanilor și i-a asigurat că echipa este setată pe obicetvul promovării:

” Să mă înjure suporterii, dar să vină la stadion. Toată lumea zice că suntem 50.000 – 100.000 de fani ai lui U Cluj. Astăzi n-au putut să vină la joc?

Oameni buni, câștigăm cele 3 meciuri de acasă, avem șansa să promovăm direct. Ne dorim? Eu îmi doresc! Jucătorii își doresc. Voi? Deși suntem criticați, suntem numiți mercenari, dar noi ne dorim și suntem mai aproape ca niciodată.” a declarat Eric Lincar după confruntarea pe terenul propriu.