U Cluj, învinsă de Poli Iași cu 0-2 după reluarea partidei!

Politehnica Iași s-a impus în deplasare pe terenul celor de la Universitatea Cluj, cu scorul de 2-0 după ce jocul s-a reluat din repriza secundă, când a fost întreruptă din cauza condițiilor de vreme. Formația moldoveană a obținut victoria prin Alin Roman ce a marcat în minutele 55 și 90+3.

În urma înfrângerii, echipa lui Ioan Ovidiu Sabău rămâne ante-penultima în clasamentul Superligii, la doar un punct peste echipa moldoveană. După reluarea campionatului odată cu sfârșitul pauzei internaționale, ”Șepcile Roșii” vor avea un avea un program dificil în Superligă cu meciuri împotriva Universității Craiova, FCSB și Sepsi OSK.

Antrenorul gazdelor, Ioan Ovidiu Sabău s-a arătat dezamăgit de prestația elevilor săi.

”Arătăm foarte, foarte rău. De aici plecăm, trebuie să realizăm asta. Nu trăim din amintiri, noi cei care reprezentăm azi echipa suntem vinovați. Vom ieși de aici doar dacă vom fi mai umili și dacă vom munci mai mult. Acolo în preajma careului nu am avut jucători care să ia decizii, ne-am mulțumit să aruncăm responsabilitățile de la unul al celălalt.

Suntem o echipă obosită, ne mișcăm greu, gândim încet. Am avut mare încredere că putem câștiga, dar ei au părut mult mai agresivi și parcă aveau o stare fizică mai bună. Vom analiza, vedem ce greșeli s-au făcut. ”, a transmis antrenorul clujenilor în urma partidei.