by Christian Suciu

Campioana U-BT Cluj pierdut o nouă în deplasare în fața italienilor de la Pallacenstro Brescia, care s-au impus la scorul final de 103-84 în meciul din etapa a 15-a din actualul sezon de Euro Cup. Cei mai buni marcatori ai studenților au fost Kasey Shepherd (17 puncte) și Jalen Jones (14 puncte) în timp ce pentru lombarzi a strălucit Amedeo Della valle (22 puncte).

” Cred că a fost un meci strâns timp de 35 de minute. Cred că am jucat un baschet bun timp de 35 de minute, dar după am căzut și am început să facem greșeli. Noi am încercat să revenim până la urmă însă nu a funcționat. Am încercat să venim aici că să luptăm pentru victorie și asta am și făcut în cea mai mare parte însă nu am reușit să facem asta timp de 40 de minute. Șansele noastre de a trece mai departe sunt mai mici acum dar trebuie în continuare să ne respectăm, să respectăm competiția și să jucăm cât de tare putem în următoarele jocuri. Cine știe, poate printr-o minune, vom primi o șansă să ne calificăm.” a declarat în urma partidei din Italia, antrenorul lui U-BT Cluj, Mihai Silvășan.