România pregătită de Edi Iordănescu pleacă neînvinsă din Israel după 2-2 în deplasare

Selecționata antrenată de Edward Iordănescu a remizat în meciul amical disputat în deplasare în fața reprezentativei similare a Israelului. Tricolorii au deschis rapid scorul în prima repriza prin Alexandru Cicâldău care a finalizat din careul mic din centrarea lui Dennis Man în minutul 10. Avantajul elevilor lui Iordănescu s-a dublat după ce Dennis Man a înscris al doilea gol la finalul unei acțiuni individuale finalizată printr-un șut cu stângul pe lângă portarul rival Marciano.

În a doua repriză oaspeții au reușit să egaleze prin vedeta echipei Munas Dabbur care a transformat o lovitură de cap în minutul 57 dar și o pasă din interiorul careului în minutul 85 stabilind scorul final de 2-2. De la preluarea echipei naționale a României, Edi Iordănescu nu a obținut încă prima victorie.