Franța a câștigat detașat contra Elveției și va juca la Cluj în sferturile Euro U21! Ce meciuri urmează în cadrul turneului?

by Christian Suciu

Ultimele meciuri din grupa D a Campionatului European U21 din România și Georgia s-au încheiat iar Franța și Elveția își vor continua parcursul în următoarea fază a competiției. Reprezentativa ”Cocoșului Galic” s-a impus în fața Elveției cu scorul de 4-1 pe stadionul CFR Cluj însă și selecționata din Țara Cantoanelor va merge mai departe după ce Norvegia a izbutit prima sa victorie la această competiție împotriva Italiei.

Sferturile competiției vor începe Sâmbătă, la data de 1 iulie, ce marca desfășurarea următoarelor partide: Georgia – Israel (Tbilisi, Stadionul Mykhail Meskhi)  şi Spania – Elveţia (Bucureşti, Stadionul Giuleşti).

Următorul meci jucat la Cluj pe stadionul Cluj Arena va fi Franța-Ucraina, în data de 2 iulie alături de Anglia-Portugalia ce se va disputa în la Kutaisi pe stadionul Ramaz Shenghelia.