FC Voluntari o încurcă pe FCSB iar CFR poate câștiga astăzi al 5-lea titlu consecutiv!

FCSB a remizat 2-2 împotriva lui FC Voluntari în meciul disputat pe Național Arena în cadrul etapei a 9-a din play-off-ul Ligii 1. Bucureștenii au fost cei aflați în avantaj pe durata partidei, mai întâi prin Cordea care a înscris în minutul 44 iar apoi prin Florin Tănase ce a marcat din nou în minutul 72 al partidei, dar oaspeții au revenit de fiecare dată, prima oară prin Adam Nemec (45’+2) și pe urmă prin Costin (88′).

O victorie a ardelenilor în meciul de astăzi ar aduce matematic titlul de campioană la Cluj pentru a 5-a oară consecutiv.

Echipele de start:

• FC Voluntari: M. Popa – Meleke (Costin ’33), Tamaş (Achim ‘7), Armaş – Ricardinho, Tavares, Droppa (Merloi ’74), I. Gheorghe, Al. Vlad – Nemec (Olawale ’74), Marcelo Lopes (L. Fulop ’74). Antrenor: Liviu Ciobotariu
  • FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic – Olaru, Şut (Stoica ’89), Fl. Tănase – Cordea (Dumiter ’80), Mamut (Edjouma ’46), Oct. Popescu (V. Gheorghe ’76). Antrenor: Toni Petrea