”Cred că această victorie este a lui Dan Petrescu.” Momentul care a rupt echilibrul dintre CFR și Dinamo.

CFR Cluj s-a impus 4-1 în faţa lui Dinamo, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay.ro. „Câinii” au început fabulos meciul şi au deschis scorul în minutul 4, prin Aloe. S-au aflat la conducere până în 39, când Deac a egalat. Jocul lor s-a rupt total chiar înainte de pauză, după ce Steliano Filip a văzut al doilea galben şi a fost eliminat.

În partea secundă, elevii lui Dan Petrescu au jucat perfect şi au distrus Dinamo. Debeljuh şi Omrani au intrat la pauză şi au schimbat mult faţa jocului, primul menţionat reuşind tripla până la final. În studioul Fotbal Look, George Galamaz a ţinut să laude inspiraţia lui Dan Petrescu, care a reuşit să mute perfect la pauză.

Cred că această victorie este a lui Dan Petrescu, fiind foarte inspirat că a reuşit să schimbe sistemul şi introducerea jucătorilor de pe bancă. Debeljuh a reuşit tripla, Omrani dublu asist, iar Manea un alt asist. Deci schimbări extrem de inspirate şi un antrenor care a reuşit să schimbe totul la pauză.” a spus Galamaz, pentru Look Sport

sursa:looksport.ro