CFR Cluj, rezultat de egalitate contra lui FC Botoșani, Deac a marcat din penalty dar oaspeții au revenit pe finalul meciului

Elevii lui Dan Petrescu au obținut un punct din confruntarea pe teren propriu împotriva lui FC Botoșani din etapa cu numărul 23 a Ligii 1. Feroviarii au deschis scorul în prelungirile primei reprize în urma unei lovituri de pedeapsă transformate de veteranul Ciprian Deac însă formația moldoveană a revenit pe finalul meciului după un gol cu capul al fundașului franco-camerunez Joyskim Dawa.

” O echipă foarte puternică. În prima repriză am fost ușor mai buni, meritat 1-0. Apoi, ei, la primul șut pe poarta lui Bălgrădean, au marcat. Cei de la Botoșani au știut ce vor, s-au dăruit foarte bine. Au jucători înalți, puternici, știam că sunt periculoși la fazele fixe. Chiar am lucrat în această dimineață, dar asta nu înseamnă că reușești.

Fotbalul nu e matematică. Suntem supărați, dar nu avem ce face. Nu am ce să reproșez nimănui acum, până nu revăd faza. Nu știu cum a ajuns acolo omul lor.

Campionatul a fost incredibil până acum, cu cele 10 victorii la rând. Era normal să mai vină și astfel de rezultate. Eu regret mai mult meciul cu FCSB. Preferam să câștigăm atunci și să pierdem azi. Era un punct în plus față de ei” a transmis antrenorul CFR-ului Dan Petrescu.