VIDEO. Primul moment savuros cu Marius Şumudică, din postura de antrenor la CFR. ”Trebuie să-ți găsești alt job”

by admin

CFR Cluj s-a calificat în turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor, deşi a pierdut manşa retur disputată, marţi, în deplasare, scor 1-2 (0-0, 0-2), după prelungiri, cu Borac Banja Luka. După 3-1, acasă, clujenii au fost conduşi cu 2-0 la finalul primelor 90 de minute şi erau eliminaţi dacă UEFA nu schimba regulamentul. Din sezonul 2021/2022, golul/golurile marcate în deplasare nu contează mai mult decât cele înscrise pe teren propriu.

Astfel, la scorul general de 3-3, partida de la Banja Luka a intrat în prelungiri. Chipciu a reuşit să înscrie în minutul 118 golul calificării.

La conferinţa de presă de după meci, Marius Şumudică a oferit un moment amuzant cu translatorul, care nu putea ţine ritmul verbal al tehnicianului şi a nu mai putut procesa tot discursul.

Încă nu eşti pregătit. Trebuie să-ţi găseşti alt job“, a declarat Şumi cu zâmbetul pe buze, după care l-a îmbrăţişat pe cel care i-a tradus vorbele.