VIDEO. CFR Cluj – Dinamo 1-0. Clujenii sunt la un punct de liderul FCSB, după o evoluție modestă

by admin

CFR Cluj a câştigat meciul de pe teren propriu cu Dinamo, scor 1-0, în etapa cu numărul 29 din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+. Oaspeţii au jucat în dublă inferioritate numerică din minutul 37, dar campioana en titre a ratat mai multe ocazii imense de gol.

Arbitrul Marcel Bîrsan a fost protagonistul acestui meci. I-a eliminat pe Paul Anton (31’) şi Florin Bejan (37’) în prima repriză, apoi n-a acordat un penalty clar pentru CFR Cluj în debutul reprizei secunde (47’).

Billel Omrani, introdus pe teren în debutul reprizei secunde, a ratat mai multe ocazii clare pentru CFR Cluj. În cele din urmă, atacantul francez a trimis mingea în poartă în minutul 80, după acţiunea remarcabilă a lui Păun.

CFR Cluj s-a apropiat la un punct de liderul clasamentului, FCSB. Dinamo are trei înfrângeri consecutive şi n-a mai câştigat în Liga 1 din 31 ianuarie.

În ultima rundă din sezonul regulat, CFR Cluj merge la Craiova, iar Dinamo primeşte vizita Academicii Clinceni.

Vezi aici rezumatul partidei:

• CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea (Susic 75′), Vinicius, Burcă, Camora – Bordeianu (Omrani 46′), Hoban (Sigurjonsson 66′), Gîdea (Păun 10′) – Deac, Debeljuh, Costache
  • Dinamo: Kongshavn – Sorescu, Bejan, Albentosa, R. Grigore – Gol (Ehmann 77′), Răuţă, Anton – Mihaiu (Puljic 41′), Nemec (Blejdea 77′), Fabbrini (Moldoveanu 90′)