Victorie pentru U-BT Cluj în meciul cu CSM Târgu Jiu! ”Studenții” sunt pe primul loc în grupă

U-BT Cluj-Napoca a reușit o victorie la scor împotriva celor de la CSM Târgu Jiu în Grupa A din Liga Națională. Elevii lui Mihai Silvășan s-au impus pe teren propriu la scorul de 112-73 într-un meci în care antrenorul clujenilor a utilizat întreg lotul. Pe parcursul jocului s-au făcut remarcați pentru U-BT Cluj, Emi Cățe, jarell Eddie și Mihai Măciucă.

”Ei s-au ținut aproape la început din cauza atitudinii noastre, probabil. Am lăsat 10 recuperări ofensive, am vrut să avem o mentalitate bună, așa cum a fost în repriza a doua. Mă bucur că nu s-a accidentat nimeni și că am dat minute la toată lumea. Pe Seeley am preferat să îl odihnesc, la fel și pe Stipanović, lăsat în afara lotului azi. Nu întâmpinăm probleme medicale și ne pregătim pentru deplasarea de la Salonic. Trebuie să fim pregătiți să mergem acolo cu toate forțele. S-a încheiat și campania de conștientizare a luptei împotriva cancerului la sân. De trei ani ne-am alăturat acestui demers frumos, susținem toate femeile în această luptă. Apreciem această oportunitate!”, a declarat la finalul partidei antrenorul clujenilor, Mihai Silvășan.