UTA – CFR Cluj 0-1. Vinicius, salvatorul de serviciu! Edi Iordănescu, eliminat pentru proteste

by admin

CFR Cluj a câştigat meciul din deplasare cu UTA Arad, scor 1-0, în etapa cu numărul 26 din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+. Campioana României a ratat mai multe ocazii imense în repriza a doua, dar a reuşit să înscrie în urma unui corner. Antrenorul CFR-ului, Edi Iordănescu, a fost trimis în tribune pentru proteste.

Raportul şuturilor pe poartă a fost 5-0. Fundaşul Vinicius a înscris în minutul 69, în urma unui corner executat perfect de către Ciprian Deac.

Itu, Păun şi Debeljuh au ratat ocazii mari pentru CFR Cluj în actul secund. În prima repriză, clujenii ar fi trebuit să primească un penalty, pentru un fault al lui Shlyakov asupra lui Manea.

În urma acestui succes, CFR Cluj a urcat provizoriu pe primul loc în Liga 1, cel puţin până la meciul FCSB – Gaz Metan Mediaş, de duminică. Echipa antrenată de către Edi Iordănescu are trei victorii consecutive.

• UTA: Balauru – Shlyakov, Ilie, Erico, Peteleu – Buhăcianu (Rusu 72′), Vorobjovas (Albu 79′), Isac, Antal – Roger – Petre (Hora 46′).
  • CFR: Bălgrădean – Camora, Ben Yousseff, Vinicius, Manea – Gîdea (Păun 9′) (Latovlevici 89′), Bordeianu, Deac – Costache (Hoban 78′), Debeljuh (Rondon 78′), Chipciu (Itu 78′).