Remiză pentru Universitatea Cluj în meciul cu FC Hermannstadt. Clujenii rămân neînvinși în Play-Out

Universitatea Cluj a remizat cor 1-1, în meciul jucat în deplasare pe terenul celor de la FC Hermannstadt din cadrul celei de-a treia etape a Play-Out-ului Superligii. Sibienii au deschis scorul prin fostul atacant al Universității Cluj, Ianis Stoica însă alb-negrii au reușit să egaleze în prelungirile reprizei secunde prin Daniel Popa, ce a înscris spectaculos dintr-un voleu, aflat în interiorul careului gazdelor. Formația pregătită de Ioan Ovidiu Sabău rămâne neînvinsă în ultimele 10 meciuri jucate și se pe locul al doilea în clasamentul Play-Out-ului în urma rezultatului înregistrat.

”Au fost nervi, se mai întâmplă. Mai mult s-au împins. Îmi pare rău că Piţian şi Mitrea au luat roşu. Nu sunt de acord. Trebuie să te stăpâneşti. Vin meciuri grele. Sper să se analizeze.

E un punct în plus. Am arătat destul de bine. Am reuşit să revenim. Am avut şi bară. Am forţat foarte multe, am împins jocul. Se vede clar că şi-au dorit acest punct. Am avut multe ocazii în a doua repriză. Au fost 6-7 ocazii. Ne-am refăcut mental.”, a declarat în urma partidei, antrenorul clujenilor, Ioan Ovidiu Sabău.

sursa:primasport.ro