Meci de pregătire împotriva unui adversar”prea tare” pentru “studenți”. Steaua București – Universitatea Cluj: 4-1

by admin

Steaua București – Universitatea Cluj: 41

Universitatea Cluj s-a duelat cu Steaua București într-un meci de pregătire desfășurat în complexul Ghencea de la ora 12:00. Pentru „studenți” a fost cel de-al cincilea joc amical din această iarnă. Clujenii vor mai disputa două partide în această stagiune de pregătire: SCM Zalău (3 februarie) și Unirea Dej (13 februarie), ambele formații find din Liga a 3-a.

Scorul la pauză a fost 2-1. Golurile Stelei au fost marcate în minutele 6 și 24. De cealaltă parte, “U” Cluj a reușit să reducă din diferență prin Alex Pop în minutul 32.

În repriza a doua, Bogdan Chipirliu a reușit o dublă în minutele 50 și 55, ducând scorul la 4-1 în favoarea Stelei. Idan Golan de la Universitatea Cluj a ratat un penalty în minutul 75.

Steaua: Horia Iancu – Walace Alves Da Silva, Sergiu Bactăr, Antonio Vlad, Adrian Ilie, Mădălin Mihăescu, Liviu Băjenaru, Dragoș Huiban, Dragoș Nicolae, Vlad Nițu, Cezar Mihalache

Rezerve: Raul Bălbărău, George Călințaru, Ovidiu Morariu, Dean Beța, Valentin Bărbulescu, Rareș Enceanu, Florin Răsdan, Remus Chipirliu, Emilian Pacionel, Philippe Nsiah

Antrenor: Daniel Oprița

”U” Cluj: Muțiu – Luchin, Răuță, Telcean, Chacana, Acka, Negrean, Taub, Meșter, Pop, Pîrvulescu

RezerveVâtcă, Gorcea, Rus, Dican, Ilieș, Filip, Ribeiro, Ștefănescu, Sburlea, Golan

Atrenor: Costel Enache

Din lotul Universității Cluj lipsesc Tamaș și Berci, accidentați în amicalul pierdut ieri împotriva celor de la Rapid București, scor 1-0.