Egal spectaculos între “U” Cluj și Dinamo: 3-3, după 8 minute de prelungiri

by Bianca Baraboi

Meci spectaculos și goluri marcate din greșeli, au dus la un rezultat egal între cele două echipe, un rezultat trist pentru “câini”, care sunt cu un pas în Liga a II-a.

Scorul a fost deschis de clujeni, prin Popa în minutul 5 și au condus prima repriză până în minutul 37 când dinamoviștii au egalat prin Bani.

După pauză, Dinamo a înscris în minutul 48, gol dat de Milanov. Treisprezece minute s-au bucurat bucureștenii de rezultatul favorabil, pentru că în minutul 61 Oancea a trimis mingea în poartă după o greșeală a poratrului dinamovist care a scăpat mingea după o centrare a clujenilor.

Dinamo a revenit în avantaj în minutul 87, prin Pavicic, care a marcat cu capul din 5 metri, după o ieșire neinspirată a lui Gorcea.

În prelungiri, în minutul 91 “U” Cluj restabilește egalitatea cu un gol dat de Bic, după o respingere nefericită.

Universitatea Cluj a remizat pe teren propriu, 3-3, cu Dinamo, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Superligii.