Conducerea CFR-ului, reacție sugestivă: “Am rămas șocat, nu-mi venea să cred. Mi-am dat seama că locul nostru NU e acolo”

by admin

Ştefan Gadola, unul dintre acţionarii celor de la CFR Cluj, s-a arătat şocat, miercuri dimineaţă, de forţa de joc a celor de la Young Boys Berna, care a avut puterea de a marca de trei ori în 20 de minute şi a întoarce scorul în returul cu CFR Cluj, câştigat cu 3-1 pe teren propriu.

Conştient încă din tur de diferenţa mare de valoare, Gadola a pus accentul pe valoarea echipei elveţiene şi a recunoscut că, în acest moment, locul CFR-ului nu e în Liga Campionilor.

“E foarte, foarte clar că au meritat victoria, nu se poate pune problema că nu au meritat. Să dai trei goluri în 20 de minute după ce eşti condus cu 1-0…Fantastic! Nu credeam în minutul zece că-şi vor reveni rapid, dar m-au surprins tare şi merită victoria. Am spus asta ca să nu spun lucruri neplăcute despre echipa noastră. Aşa a fost şi în meciul tur, am dat un gol rapid, după care asta a fost, din păcate. Să iei trei goluri în 20 de minute e şocant! Cert e că nu merităm să fim acolo din moment ce luăm aşa bătaie.

Nu mi-a venit să cred, nu puteam să cred (n. red – că echipa a încasat trei goluri în 20 de minute), a fost ceva şocant! Aseară mi-am dat seama că nu e locul nostru acolo.Suntem într-o etapă în care trebuie să ne gândim că jucăm cu echipe bune. E absolut normal şi logic. Din punctul ăsta de vedere, sunt încântat că am ajuns să jucăm cu astfel de echipe. Să vedem cum vom juca! Conference League e un succes, dar eu mi-aş dori să ne calificăm în grupele Europa League. Pornim de la 0-0, să vedem”, a declarat Gadola, la Pro X.

“M-a supărat Păun, dar vreau să-l înţeleg. A fost frustrat, şi-a dorit…A fost dezolat că arbitrul a fluierat un henţ. A făcut acel gest, dar îl înţeleg. Sunt emoţii, nu e uşor. A fost emoţionat, doritor. Asta a fost, ce să zicem?”, a mai spus acţionarul CFR-ului.