CFR și U Cluj și-au aflat adversarele din sferturile Cupei României! Când se vor disputa meciurile

CFR Cluj și Universitatea Cluj s-au calificat în sferturile Cupei României de pe primele două locuri ale grupei iar ca urmare a etapei disputate joi, echipele clujen și-au aflat viitoarele adversare în competiția autohtonă. Meciurile din sferturile cupei vor avea loc pe data de 3 aprilie 2024 și se vor disputa într-o singură manșă.

Universitatea Cluj va întâlni în sferturile competiției pe FC Hermannstadt, echipă pe care a învins-o și în sezonul precedent în această fază a Cupei, cu scorul de 2-1 prin golurile lui Chipciu și Thiam. Sibienii s-au calificat dramatic în actualul sezon după o victorie chinuită împotriva celor de Chindia Târgoviște.

Totodată, CFR Cluj o va înfrunta în următorul meci de cupă pe Corvinul Hunedoara, echipa aflată pe locul 2 în liga secundă, ce a obținut calificarea cu maximum de puncte și a încheiat spectaculos grupele cu un scor de 6-0 în disputa cu Progresul Pecica.