CFR Cluj, victorie categorică în amicalul cu Unirea Dej! Campioana României s-a dezlănțuit pe final

by admin

CFR Cluj a disputat un meci amical, luni. Campioana României a evoluat împotriva formaţiei de Liga 2, Unirea Dej, în faţa căreia s-a impus fără probleme! Adelenii au câştigat la scor, cu 4-0, dar Dan Petrescu a pus pe teren cel mai bun 11 pe care îl poate alinia la acest moment.

CFR Cluj a avut patru marcatori diferiţi. A marcat Culio prima dată, în minutul 37, din penalty, pentru ca apoi ardelenii să mai marcheze de altre trei ori, pe finalul meciului. Celar a punctat în minutul 84, iar apoi le-a venit rândul lui Costache, în minutul 88, şi Deac, în minutul 90+2.

Tot luni, CFR Cluj va juca un alt meci de verificare, cu Unirea Ungheni, echipă din Liga 3.

Primul 11 al CFR-ului, cu Unirea Dej: Bălgrădean – Camora, Graovac, Cestor, Ciobotariu, Boateng, Culio, Chipciu, Păun, Deac, Alibec.