CFR Cluj a obținut victoria cu greu în derby-ul cu Rapid! Feroviarii au dat lovitura decisivă în minutul 84 și sunt la 8 puncte de FCSB

CFR Cluj s-a impus în faţa Rapidului, scor final 2-1, în direct pe Look Sport+ şi platforma online PrimaPlay.ro. Ardelenii au mărit distanţa faţă de FCSB: acum au 8 puncte avans. Elevii lui Dan Petrescu au început clar mai bine partida şi au dominat, iar în minutul 43 au deschis si scorul, prin Graovac.

Prima ocazie a rapidiştilor a venit abia în minutul 53, prin Alexandru Ioniţă. Urmând să vină şi golul egalizator, în minutul 69. Junior Morais şi-a spălat păcatele de la golul încasat şi a punctat în poarta lui Hindrich.  Pe final, ardelenii au revenit şi au dat lovitura prin Ciprian Deac. În minutul 84 a încheiat tabela la 2-1. CFR Cluj ocupă prima poziţie din Casa Liga 1, cu 67 de puncte, 8 puncte avans faţă de rivala FCSB. Rapid s-a îndepărtat serios de play-off. Are 36 de puncte, 6 în spatele Farului, ocupanta locului 6.

sursa:looksport.ro